Ezáltal csökken az egészségügyi előny
A neves idegkutató tanácsát egyébként a 2019-ben publikált tanulmányának az áttekintése is alátámasztotta. A tanulmány a tej és a polifenolokat tartalmazó élelmiszerek kombinációját és annak hatásait vizsgálta. A vizsgálat során arra a megállapításra jutottak a kutatók, hogy a tej kávával együtt történő fogyasztása, nagyban csökkenti a polifenolok antioxidáns tulajdonságait.
Ezáltal drámai mértékben romlik a koffeinben gazdag italok egészségre gyakorolt jótékony hatása. Ennek megelőzése céljából az idegkutató, bárhol beszerezhető, tejalternatívákat javasol a kávéhoz.
Javasolj, hogy a kávét tejmentes tejjel fogyasszuk, ehhez jó választás lehet a kesudiótej, a mandulatej vagy a kókusztej is.
Ez is érdekelhet: Nem is tudod, milyen gyakran kell mosni a törölközőt: most eláruljuk
Ehhez képest:
Most egy viszonylag friss, 2023-as tanulmány viszont gyakorlatilag a fentiek ellenkezőjét állítja. Az új kutatás tanúsága szerint ugyanis a kávéban található polifenolok és a tejben található aminosavak kötődésének előnyös gyulladáscsökkentő hatása lehet a szervezetben.
Akárhogy is legyen ez a kialakult helyzet, egy biztos, hogy az emberiség kávézás iránti szenvedélye lankadaltan, bárhol és bármikor képesek egy jó kávét elfogyasztani. Rendszeresen új trendek és új ízek kerülnek forgalomba, így könnyű a választás mindenki megtalálja a számára kedvező ízt. Nem utolsó sorban nemrégiben írtunk arról, hogy a kávézás nagyban hozzájárulhat a súlycsökkentéshez is.
@robertwblove NEVER Add Dairy To Coffee. #coffee #dairy #milk #mctoil #mct #coconutmilk #polyphenols #antioxidants #blueberries #memory #alzheimers #healthandwellness #nutrition #robertlove #robertwblove ♬ original sound – Robert Love