Hirdetés

Te eddig kidobtad a paprika csumáját? Ne szórakozz már, ezt kéne tenned vele:

Te eddig kidobtad a paprika csumáját? Ne szórakozz már, ezt kéne tenned vele!
Hirdetés

Te eddig kidobtad a paprika csumáját?

Szereted megenni a paprika csumáját?! Remek! Nem is gondolnád, ezzel mennyi C-vitaminhoz juthatsz, ha a paprikát jó helyen nevelték, hagyták megérni és jó volt a termőföld, illetve kapott elegendő vizet és napsütést. A paprika botanikailag gyümölcs, társadalmi funkcióját tekintve zöldség. Hogyan értjük ezt?

Úgy, hogy annak idején környezetismeret órán megtanultuk, hogy a paprika termése ún. felfújt bogyótermés, azaz a csumán vannak a magok, ezt veszi körbe lényegében a paprika általunk is hasznosítható része. Ennél pontosabbat a botanikusok, biológusok tudnának mondani, de az ilyen részletek a számunkra érdektelenek.

Ajánló: Égess el néhány babérlevelet és meglátod, megoldja a legnagyobb problémád!

Gondolkodjunk kicsit a növények fejével!

A virág a növény szaporítószerve. A növények tudnak szaporodni indákkal, sarjakkal is, meg ivarosan is. A sarjakkal való szaporodás során ugyanaz a genetikai állomány öröklődik, míg ivaros szaporodásnál keveredik a növényegyedek vagy ugyanazon növényegyed hím- és nőivarú virágának genetikai állománya, így a genetikai állomány megújul. Tudjuk, hogy a természetben a genetikai sokféleség előny és felettébb hasznos, ezért a növények féltve óvják, őrzik a termést.

Hiszen tudjuk, hogy miután a hímivarú egyed vagy virág beporozza, akár rovarok segítségével, a nőivarú egyedet, megtörténik a megtermékenyítés, és elindul a magok kifejlődése. Amikor a paprika elvirágzik, már láthatóvá is válik a termése, mely növekedésnek indul és kifejlődnek benne a magok.

A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!

1 / 4

Megosztás Facebookon!
Hirdetés

Ajánljuk még

Hirdetés