Mire hasznosíthatod a paprikacsumát?
Ismert fogyasztásos technika, hogy a befőzés során visszamaradt paprikacsumákat lazán egymás mellé tálcára tesszük, majd a fagyasztóban lefagyasztjuk 24 órán át, aztán tesszük zacskóba. Így később annyit adagolhatunk, amennyi szükséges, azok nem fognak összetapadni.
A paprikacsumát kiválóan hasznosíthatod főzéskor. Javasoljuk, hogy használj fűszerlabdát, és más szemes, darabos fűszerekkel együtt a fűszerlabdába zárva tedd a levesbe. A fűszerlabda egy apró rácsozatú szűrős, zárható tégely, mely megengedi, hogy a fűszerek aromái kijöjjenek a fűszerből, de nem engedi a levesben, vagy más ételben szétúszni a darabos vagy szemes fűszert, így a paprikacsumáról lehullott paprikamagokat sem.
Ajánlott cikk: Isteni krumplis tapsi, ezt aki megkóstolja többé nem felejti el
Tehát az ismert zacskós technikával elég csak egyet-kettőt felhasználni a zöldség- vagy gulyáslevesbe, pörköltbe, a levesed, pörkölted friss ízű lesz. Nem is csoda, hiszen a csumában a paprika esszenciális része van enne, így ízanyagai olyan frissé varázsolják az ételt, mintha nyáron főznéd.
Ha már érted, miért a paprikacsuma a legízletesebb és tudod is, hogy bánj vele, elegendő lesz akkor kidobnod, ha már az összes értékes tápanyagot is kifőzted belőle, így újrahasznosítod, ezzel véded a környezetet is, hisz az élelmiszer nem megy olyan hamar a kukába, adsz neki egy második esélyt. Ne feledd, sok kicsi sokra megy, ma pedig menő környezetvédőnek lenni. Nem igaz? Hát akkor?! Ebben a cikkben elolvashattad, hogyan tudsz télen is friss, nyárias ízű leveseket főzni. Például így. Jó étvágyat kívánunk!